OpenShot ile Video Hazırlamak

openshot linux  linux-video-Editing

Daha önce OpenShot ile Video klip hazırlamayı burada ve Animasyonlu yazı hazırlamayı burada görmüştük. Örnek olması için YouTube üzerinden nasıl hazırlandığını ve hazırlanan videonun görüntüsünü sizlere göstermek istedim.

Alttaki Video proje aşamasındadır. Time Line da oynarken henüz kaydedilmediği ve ön izleme yapıldığı vede ekran görüntüsünün kaydı  yapıldığı için işlemci zorlanıyor ve  seste bazen çatlamalar oluyor ama kayıt yapılınca bunlar elbette olmuyor.

İlk görüntü hazırlanan Videonun Time Line da akışı.

Şimdiki video ise projenin bitmiş hali. Tekrar hatırlatmam gerekir ki akan yazı efektlerinin oluşturulabilmesi için bilgisayarınızda ”Blender” programının kurulu olması gerekir.

Kısa ve dönen animasyonlu yazıların hazırlanması birkaç dk. sürerken videodaki uzun akan yazının hazırlanması 2 saati aşan bir sürede gerçekleşti. Tabi bunun süresini bilgisayarınızın performansı, işlemci ve ekran kartı gücü belirleyecek. Benim bilgisayarım nispeten eski sayılır ve 512mb ekran kartı var. Sizde bu süre daha kısa sürebilir. Hazırlanan videodaki bütün akışın kaydedilmesi ise sadece bir kaç dk gibi kısa bir sürede gerçekleşti.

Cahit Berkay’ın güzel müziği eşliğinde hazırlanmış bu videoyu begenmenizi umarım.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s